4. 5. 2009

Poviedka: Rebríkom až na mesiac, kde električky nezrážajú malých chlapcov

Venované opäť koľajniciam a tým, čo na nich boli prekrojení.

Čo je smutné, čo je sebecké a čo je dôležité
Tak opäť: "Ahoj. Volám sa C. a často myslím na smrť. Bojím sa jej a zároveň mi pripadá ako jediné riešenie. Smutné, ktosi by povedal sebecké, ale je to iba smutné."

Nech už je pokoj
Už sú to tri roky. Dúfam, že keď zavrieš oči, vidíš dúhu. A všetky svoje zlé spomienky môžeš preniesť na mňa, viac sa nebudem sťažovať, že mám zlé sny a že ma bolí brucho. Že sa bojím. Viac už nie. Prenes ich na mňa prosím, som tu pre to.

Si zlý, miláčik, a to ma dráždi
Som zavretá v práznej, sklenenej fľaši. Hore je korkový štupeľ. Hrdlo je úzke, no zvyšok je masívny. Keď som unavená, môžem si aj ľahnúť. Sklo sa mi občas otlačí na líce. Keď som smutná, zatancujem si. Tu vnútri je ticho. Matne si spomínam, ako znie melódia. Dvíham ruky a jemne nimi zakrútim, ako keby melódia znela veľmi, veľmi ďaleko. Občas akýsi veselý človek zatrasie fľašou. Smeje sa. Väčšinou sa potom udriem do hlavy a upadnem do bezvedomia.

Si múdry, miláčik, a to ma dráždi
Som zavretá v krabici od topánok. Je tam tma. Neviem, čo sa deje vonku. Zato tu vnútri sa nič nedeje. Chorľaviem. O chvíľu nebudem schopná chodiť. Vyčerpáva ma, keď sa musím zasmiať. Občas sa tu totiž dejú smiešne veci. Nerobí to dobre mojej pečeni.

Zlý, zlý človek
Smeje sa pomaly, pomaly a kruto:
Ha...................ha.......ha
Ha. Ha. . . Ha. . .
Ha.
Ha.
Ha.

Ostrov
Na ostrove je žena a hovorí: "Ahoj chcem zomrieť. Chcem zomrieť. Chcem zomrieť. Chcem zomrieť. Chcem zomrieť."
Niekedy prestane, keď sa jej zdá, že by to mohlo byť dobré. Vtedy prichádza Jazmína Rozkošná a udrie ju bičom po chrbte. A tak to ide ďalej.
Ahoj, chcem zomrieť. Chcem zomrieť. Chcem zomrieť. Chcem zomrieť.